Nabór wniosków - Informacje

Zakończenie pierwszego etapu rekrutacji

 W dniu 28 lutego 2018 roku zakończył się pierwszy etap rekrutacji kandydatów na uczestników Programu Z Perspektywą w Stalowej Woli. Łącznie 287 osób/rodzin złożyło zgodny z Regulaminem akces do uczestnictwa w Programie. Osoby te będą ubiegać się o przydział mieszkania.

 Kandydaci, którzy zgłosili swój udział ostatniego dnia trwania rekrutacji, tj 28 lutego, mają wskazany dzień 14 marca 2018 jako ostateczny termin złożenia kompletu wymaganych dokumentów uzupełniających. Po tym terminie Komisja Kwalifikacyjna Programu rozpocznie analizę złożonych wniosków. Pierwsze posiedzenie Komisji odbędzie się jeszcze w marcu.

 Jeżeli po przeprowadzeniu przez Komisje pełnego procesu kwalifikacji pozostaną wolne lokale mieszkaniowe,
MZB Sp z o.o. ogłosi uzupełniający etap rekrutacji.Nabór wniosków - Informacje

Pierwszy etap naboru wniosków do programu "Z Perspektywą w Stalowej Woli" kończy się 28 lutego 2018 roku.

 Pierwsze posiedzenie komisji kwalifikacyjnej odbędzie się w pierwszej połowie marca. Drugi etap naboru zostanie ogłoszony do końca marca 2018 roku.


Nabór wniosków - Informacje

W dniu 29 stycznia 2018 roku Miejski Zakład Budynków rozpoczyna nabór wniosków do udziału w Programie „Z Perspektywą w Stalowej Woli”.

 Formularze wniosków wraz z wszystkimi załącznikami dostępne są w sekcji Do Pobrania oraz bezpośrednio w siedzibie MZB Sp z o.o.. Wszelkie wyjaśnienia i pomoc w wypełnianiu wniosku uzyskać można w Sekretariacie MZB Sp z o.o. w Stalowej Woli przy ulicy Dmowskiego 1A, I-sze piętro pokój nr 10 od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00, tel 15 643 36 90.
 Kompletne Wnioski wraz z wymaganymi załącznikami należy składać w Sekretariacie Miejskiego Zakładu Budynków Sp z o.o. w Stalowej Woli indywidualnym terminie wyznaczonym w czasie rejestracji. Wnioski będą rejestrowane według kolejności zgłoszeń. Nabór kandydatów trwał będzie do odwołania.
26 stycznia MZB ogłosi Regulamin Programu

W czasie najbliższego posiedzenia Rady Miejskiej w dniu 26 stycznia, Miejski Zakład Budynków ogłosi warunki udziału w miejskim programie budowy komunalnych bloków czynszowych.

 Zgodnie w wcześniejszymi zapowiedziami na styczniowej Sesji Rady Miejskiej w Stalowej Woli MZB oficjalnie zaprezentuje główne założenia Stalowowolskiego Programu Budownictwa Wielorodzinnego „Z Perspektywą w Stalowej Woli” oraz przedstawi chyba najbardziej wyczekiwane przez zainteresowanych informacje dotyczące kosztów jakie ponosić będą przyszli lokatorzy mieszkań.
 Również 29 stycznia, na stronie www.perspektywa.stalowawola.pl udostępnione zostaną informacje, materiały oraz druki niezbędne dla wszystkich, którzy pragną zadeklarować chęć udziału w Programie.
Nowe bloki dla stalowowolskich rodzin 

„Z perspektywą w Stalowej Woli”,  tak nazywa się lokalny program budowy niedrogich czynszowych mieszkań komunalnych z dojściem do własności dedykowany młodym rodzinom ze Stalowej Woli oraz tym, które w Stalowej Woli pragną osiąść na stałe. 

 Stalowa Wola jako pierwsza gmina w naszym regionie uruchomiła swój własny program budownictwa mieszkaniowego, którego realizacja nabiera tempa i jeszcze w 2018 roku wkroczy w swoją końcową fazę. W ramach pierwszego etapu programu Miejski Zakład Budynków Sp z o.o. prowadzi przy ulicy Orzeszkowej inwestycję budowy dwóch bloków mieszkalnych, w których swój dom znajdzie aż 96 rodzin. Planowane zakończenie budowy, to czwarty kwartał 2018 roku, a klucze powinny trafić do rąk pierwszych lokatorów najpóźniej w styczniu 2019 roku.
 Mieszkania są komfortowe, ustawne i dedykowane rodzinom, a więc spełniające oczekiwania rodziców oraz ich rosnących pociech. Każdy lokal posiadać będzie balkon oraz pomieszczenie piwniczne. Mieszkania na parterze każdego z budynków dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych. Lokale na trzecim piętrze przeznaczone są z kolei dla potrzeb dużych rodzin, a ich rozkład jest dwupoziomowy z antresolą na poddaszu idealną dla stworzenia dogodnej przestrzeni sypialnianej.
Bloki są zaprojektowane tak, by spełniały najsurowsze normy energooszczędności, a wiec koszty utrzymania samych lokali będą wyjątkowo niskie. Każde mieszkanie posiada ponadto indywidualne opomiarowanie zużycia ciepłej i zimnej wody oraz centralnego ogrzewania, co pozwoli lokatorom na dodatkową kontrolę wysokości rachunków za media.
 W ramach inwestycji Miejski Zakład Budynków Sp. z o.o. wybuduje całą niezbędną infrastrukturę dla nowego osiedla. Działka na której powstają bloki będzie wygrodzona od strony lasu, pomiędzy budynkami pojawią się chodniki, parkingi oraz drogi dojazdowe, a dopełnieniem całości będą ławki, oświetlenie, altanka śmietankowa oraz plac zabaw dla dzieci.
Parcela przy ulicy Orzeszkowej, gdzie powstają nowe miejskie bloki będzie umożliwiała dalszą kontynuację Programu na miarę zainteresowania przyszłych lokatorów.